» Home
» Foto
» Links
» Contact
» Byt
» Dom
» Záhrada
» Interiér
» Exteriér
» Kuchyňa
» Obývačka
» Spálňa
» Kúpelňa
» Spotrebiče
» Ergonómia
» Bývanie
»
» Digestor
» Kávovar
» Mikrovlnka
» Sporák
» Rúra
» Varná doska
» Chladnička
» Mraznička
» Vinotéka
» Umývačka
» Práčka
» Sušička
» Vysávač
» Televízor

Varná doska

Mnohí z nás si už zvykli na typologicky klasický štvorcový tvar varných dosiek na našom trhu, na ich materiálové vyhotovenie a s touto problematikou súvisiace striktné rozhodnutie pre elektrický alebo plynový ohrev. Dnes však už časť týchto problémov odpadá vďaka výrobcom, ktorí sa zaoberajú výrobou elektrospotrebičov. Na svoje si prídu vyznávači ladných tvarov i atypického dizajnu. I pre nerozhodnutých je na trhu ponuka v podobe kombinovaných riešení varných dosiek..

dom :: bývanie :: Varná doska

Akú varnú dosku? Plynovú, klasickú elektrickú alebo sklokeramickú?

Plynová varná doska sporáku má finančne nenáročnú prevádzku, rychlejší ohrev a možnosť okamžitej regulácie plameňa.
Sporáky sú dnes bežne vybavené poistkou proti zhasnutiu plameňa, ktorá zavrie prívod plynu pri poklese teploty (zhasnutí) plameňa a elektrické zapaľovanie plameňa.

dom :: bývanie :: Varná doska

Platničková elektrická varná doska je najstaršou podobou elektrického varenia.
Všetci poznáme liatinové platničky, ktoré majú staršie sporáky, ktorých hlavnou nevýhodou je pomalé rozohrievanie a chladnutie.
Vďaka tejto tepelnej zotrvačnosti nie je možné okamžite regulovať teplotu platničky. Sporák s platničkami elektrickou varnou doskou je tiež náročný na elektrickú energiu.
Dnešné sporáky ju majú málokedy.

dom :: bývanie :: Varná doska

Sklokeramická varná doska podstatnou mierou odstraňuje tepelnú zotrvačnosť a sporáky, ktoré ju majú, sú energeticky viac úspornejšie.
Pretože je sklokeramická varná doska na povrchu hladká, ľahko sa čistí a takéto sporáky pôsobia ako elegantný doplnok kuchyne.
Nevýhodu pomalého rozhrievania sklokeramickej varnej dosky odstraňujú rôzne druhy platničiek - "HiLight", "Sprintstart", "Halogen".
Pre ekonomickejšiu prevádzku majú sporáky montované viaczónové platničky, ktoré umožňujú prispôsobiť varnú zónu veľkosti riadu a tým minimalizujú energetické straty.

dom :: bývanie :: Varná doska

Stránka sa prerába. Informácie sú čerpané zo stránok časopisov venujúcich sa bývaniu: pekné bývanie, môj dom, línia, ...

 

 

:: byvame :: freezi ::