» Home
» Foto
» Links
» Contact
» Byt
» Dom
» Záhrada
» Interiér
» Exteriér
» Kuchyňa
» Obývačka
» Spálňa
» Kúpelňa
 
» Spotrebiče
» Kuchynské sp
» Ergonómia
» Bývanie
»

Záhrada

Záhrada je miesto, kde by človek mal nájsť pohodu, odpočinok, inšpiráciu a určite aj obživu. Pre mnohých ľudí je však záhrada miesto nútených prác, potu a nepohody.

Príroda pracuje vždy v náš prospech a k našej prosperite tela i ducha.

Záhrada je relatívne menšie ohradené územie určené na pestovanie úžitkových a/alebo okrasných rastlín, spravidla umiestnené pri dome alebo skupine domov.
Park alebo sad je umelo vytvorená a človekom udržiavaná plocha stromov a zelene obsahujúca rôzne architektonické prvky (fontány, jazierka, ...), ktorá tvorí súčasť ľudských sídel.

Zimná záhrada je zasklená konštrukcia pričlenená k budove. Pri vhodnom zakomponovaní do fasády a hmoty objektu zimná záhrada harmonicky dotvára objekt. Plní obytnú a estetickú funkciu, t. j. rozširuje obytný priestor domu a zlepšuje kontakt človeka s prírodou. Zimná záhrada v dnešnej dynamickej a hektickej dobe umožňuje jej obyvateľom sa bez obmedzenia komfortu ocitnúť v ktoromkoľvek ročnom období uprostred prírody. Nemusí byť iba malým kúskom prírody s exotickou flórou a prípadne i faunou, ale plnohodnotnou časťou domu či bytu.

Typy záhrad

# Prírodná záhrada
# Prečo prírodná záhrada?
# Prírodné vzťahy
# 10 krokov k prírodnej záhrade
# Živý plot
# Zónovanie
# Záhony v záhrade
# Mulčovanie
# Permakultúra

dom :: bývanie :: Záhrada

Záhradný nábytok ako teakové stoly a stoličky, slnečníky a stojany na slnečníky, hojdačky a hojdacie siete, podušky na kreslá, lavice a hojdačky.