» Home
» Foto
» Links
» Contact
» Byt
» Dom
» Záhrada
» Interiér
» Exteriér
» Kuchyňa
» Obývačka
» Spálňa
» Kúpelňa
» Spotrebiče
» Ergonómia
» Bývanie
»
» Digestor
» Kávovar
» Mikrovlnka
» Sporák
» Rúra
» Varná doska
» Chladnička
» Mraznička
» Vinotéka
» Umývačka
» Práčka
» Sušička
» Vysávač
» Televízor

Mraznička

Zmrazovať by sa mali len kvalitné, bezchybné, čerstvé a umyté potraviny. Proces mrazenia síce zastaví vývoj mikroorganizmov a baktérií, ale nezničí ich.

Čím rýchlejšie sa pokrm zmrazí, tým menej sa zmení jeho výživná hodnota, konzistencia a chuť. Spôsobuje to voda, ktorá sa nachádza vo všetkých potravinách – pri bode mrazu sa začnú tvoriť kryštáliky, a keď narastú do určitej veľkosti, porušia bunkové tkanivo. To sa prejaví po rozmrazení potravín a rozpustení ľadových kryštálikov opäť na vodu. Preto je dôležité, aby sa potraviny zmrazili čo najrýchlejšie – vytvorí sa tak naraz veľké množstvo malých kryštálikov, ktoré nestihnú narásť. Preto je na zmrazovanie potravín určená zvláštna funkcia rýchleho zmrazovania.

dom :: bývanie :: Mraznička

Naraz by sa mali zmrazovať len malé porcie, pretože rýchlejšie premrznú. Malé ploché balíčky treba umiestniť tak, aby mohol medzi nimi čo najlepšie prúdiť vzduch. Potraviny je vhodné umiestňovať do vzduchotesných obalov, aby sa zabránilo ich vysychaniu či zvlhnutiu, aby sa nešírili pachy a nenastala oxidácia.

dom :: bývanie :: Mrazničkadom :: bývanie :: Mraznička

Stránka sa prerába. Informácie sú čerpané zo stránok časopisov venujúcich sa bývaniu: pekné bývanie, môj dom, línia, ...

 

 

:: byvame :: freezi ::