» Home
» Foto
» Links
» Contact
» Byt
» Dom
» Záhrada
» Interiér
» Exteriér
» Kuchyňa
» Obývačka
» Spálňa
» Kúpelňa
» Spotrebiče
» Ergonómia
» Bývanie
»
» Digestor
» Kávovar
» Mikrovlnka
» Sporák
» Rúra
» Varná doska
» Chladnička
» Mraznička
» Vinotéka
» Umývačka
» Práčka
» Sušička
» Vysávač
» Televízor

Sušička

Sušička bielizne nezaberie o nič viac priestoru ako štandardná práčka. Stačí jej vyčleniť priestor 60 × 60 cm. Umiestniť ju treba tak, aby bola zabezpečená jednoduchá manipulácia a obsluha. Môže byť voľne stojaca, v zostave s práčkou (vedľa seba, do veže, aj s výsuvnou pracovnou doskou). Kombinácia práčky so sušičkou je ideálna, okamžite rieši problém, čo s vypranou bielizňou.

dom :: bývanie :: Sušička

Typy sušičiek a sušenie

Prv než sa rozhodnete pre kúpu sušičky, je dobré vedieť, s akými typmi okrem kombinovanej práčky so sušičkou sa môžete stretnúť. Sú dva, kondenzačná a ventilačná. Kombinovaná práčka so sušičkou je riešením tam, kde je veľmi málo miesta. Má menší bubon a kapacitu na sušenie mokrej bielizne, ale väčšiu spotrebu vody (približne 150 l na jeden prací cyklus).

Sušenie

Princíp sušenia v jednotlivých typoch sušičiek je veľmi jednoduchý. Najprv sa nasaje vzduch, zohreje sa a vzápätí odoberá vlhkosť z mokrej bielizne. Keď sa proces sušenia skončí, niektoré modely sušičiek nás upozornia zvukovým signálom. Vypratá a vysušená bielizeň má sklon skrčiť sa, kým je teplá. Špeciálna funkcia brániaca pokrčeniu zabezpečí počas 30 minút (v závislosti od typu sušičky) nielen ochladzovanie bielizne, ale aj otáčanie bubna. Správne nastavenie zvyškovej vlhkosti umožní bielizeň priamo po vybratí ukladať do skrine alebo ovplyvniť náročnosť žehlenia.

dom :: bývanie :: Sušička

Stránka sa prerába. Informácie sú čerpané zo stránok časopisov venujúcich sa bývaniu: pekné bývanie, môj dom, línia, ...

 

 

:: byvame :: freezi ::