VODA

NÁPOJE

voda


 :: ÚVOD :: PRÍPRAVA :: SLOVNÍK BARMANA :: RECEPTY :: ZDRAVIE ::


Stačí piť len vtedy keď sme smädní? Odpoveď znie - nestačí. Jednou z vlastností ľudského organizmu je totiž aj nedokonalá signalizácia potreby pitia. Pocit smädu nestačí. Spotreba vody musí byť vyššia.
    

Teplé nápoje

grog ostravský


Potrebujeme: 
0.5 dl rumu, 1 dl červeného vína, 2 kocky cukru, koliesko citrónu

Príprava: 
Víno s cukrom zahrejeme, až sa na povrchu utvorí pena. Potom pridáme citrón, rum a všetko znovu prehrejeme (nevariť!). Horúci grog nalievame do pohára.


grog rumový

Potrebujeme: 
0.5 dl rumu, 2 kocky cukru, 0.5 dl čaju

Príprava: 
Čaj prevaríme s cukrom a pridáme rum. Hotový nápoj nalievame do pohára alebo hrnčeka.


punč červený

Potrebujeme: 
5 dl červeného vína, 100 g čerešní/višní v kompóte, 9 kociek cukru, 2 balíčky vanilkového cukru, 2 žĺtky, celú škoricu, klinčeky

Príprava: 
Štyri pätiny vína zahrejeme s korením a cukrom, pokiaľ sa nevytvorí pena. Horúci nápoj rozlejeme do piatich vysokých pohárov, na ktorých dno dáme kompótové ovocie. Zbytok vína rozšľaháme nad parou so žĺtkami a vanilkovým cukrom, až vznikne husté vinné šódó. Tím doplníme poháre. Podávame so slamkou, zbytok na dne (šódó a ovocie) dojedáme lyžičkou.


punč mliečny

Potrebujeme: 
1 l mlieka, 1 dl rumu, 1 dl brandy, 100 g cukru

Príprava: Mlieko a cukor zvaríme, pridáme obidva alkoholické nápoje a opäť mierne zahrejeme. Hotový punč podávame v koflíčkoch s malou čajovou lyžičkou. Môžeme tiež piť vychladený.


  ĎALŠIE STRÁNKY :: bylinky :: freezi :: best :: my-book ::

E-MAIL: jana.mrazovafreezi.net Jana Mrázová  made in  Slovakia

NAJ.sk