VODA

NÁPOJE

voda


 :: ÚVOD :: PRÍPRAVA :: SLOVNÍK BARMANA :: RECEPTY :: ZDRAVIE ::


Stačí piť len vtedy keď sme smädní? Odpoveď znie - nestačí. Jednou z vlastností ľudského organizmu je totiž aj nedokonalá signalizácia potreby pitia. Pocit smädu nestačí. Spotreba vody musí byť vyššia.
    

Studené nápoje -LETNÉ

CABRIOLET
KRVAVÝ POMARANČ
EXOTIC DRINK
ORANGE FIZZ
AMERICKÁ LIMONÁDA
JAHODOVÝ ZMRZLINOVÝ NÁPOJ
SWEET DREAM
TEQUILA SUNRISE
MELODY
MOJITO
BLUE VELVET
CUBA LIBRE

bowle broskyňová

Potrebujeme: 
500 g olúpaných broskýň, 100 g cukru, 1 dl koňaku, pomaranč, 1 l bieleho vína, 1 l sektu

Príprava: Broskyne nakrájame na menšie kúsky, dáme do sklenenej misy, posypeme cukrom a zalejeme koňakom. Necháme uležať v chladničke. Potom prilejeme šťavu z pomaranča, polovicu vína a opäť vychladíme. Občas zľahka premiešame. Nakoniec dolejeme zbytok vína a tretí raz necháme uležať. Tesne pred podávaním pridáme sekt alebo sódovku.


bowle pomarančová

Potrebujeme: 
6 pomarančov, citrón, 150 g cukru, 1 dl koňaku, 1 l bieleho vína, 5 dl červeného vína, 1 l sektu

Príprava: Olúpeme pomaranče a citrón, nakrájame na drobné kúsky a vložíme do misy na bowle. Posypeme cukrom, pridáme koňak a polovinu bieleho vína. Necháme asi hodinu v chladničke, potom prilejeme zbytok bieleho vína a opatrne červené víno. Zľahka zamiešame a necháme opäť vychladiť. Pred podávaním opäť zľahka premiešame a pridáme sekt.


čokoládový mliečny nápoj

Potrebujeme: 
2 dl mlieka, 0.5 dl čokoládovej zmrzliny, 10 g šľahačky, 10 g strúhanej čokolády, kávová lyžička práškového cukru

Príprava: Studené mlieko, zmrzlinu a cukor vyšľaháme v mixéri. K hotovému nápoju pridáme kocku ľadu a ozdobíme ho šľahačkou, ktorú posypeme čokoládou. Ak nemáme čokoládovú zmrzlinu, môžeme použiť vanilkovú a dve lyžičky instantného kakaa.


dvojfarebný shake

Potrebujeme: 
2 dl mlieka, 1 banán, 2 kávové lyžičky Granka, štipka mletej škorice

Príprava: V mlieku rozmixujeme banán a vzniknutú zmes rozdelíme na dva diely. Prvý vlejeme do pohára, do druhej pridáme Granko a premixujeme. Opatrne prilejeme do pohára, aby sa vrstvy nezmiešali. Vrch ozdobíme Grankom so škoricou.


smotanový krémový nápoj

Potrebujeme: 
2 plechovky sladeného kondenzovaného mlieka (zahustené nestačí!), 0.5 l rumu, 200 ml smotany na šľahanie

Príprava: Plechovky vložíme do hrnca s vodou a pomaly privedieme k varu. Varíme asi hodinu, potom ich vyberieme z vodného kúpeľa a necháme vychladnúť. Až po dokonalom schladnutí ich otvoríme a obsah vlejeme do mixéra alebo ručného šľahača. Pridáme smotanu a jemne premiešame. Do hotovej zmesi po častiach a za stáleho miešania prilejeme rum. Nakoniec všetko šľaháme kým nevznikne jemný likér.


vaječný koňak

Potrebujeme: 
200 g cukru, 5 žĺtkov, vanilkový cukor, 0.5 l mlieka, 4 dl rumu (eventuálne 3 dl potravinárskeho liehu)

Príprava: Do hrnčeka dáme jednu osminu mlieka, v ktorej rozmiešame žĺtky. Zvyšné mlieko nalejeme do hrnca na varenie mlieka - áno,  ten hrniec s píšťalkou, :) pridáme cukor a za stáleho miešania dovedieme k varu. Potom postupne prilievame rozmiešané žĺtky a pri intenzívnom miešaní (popr. šľahaní metlou) opäť dovedieme k varu. Potom zmes ihneď odstavíme z ohňa a umiestnime do nádoby so studenou vodou. Pomaly miešame tak dlho, až je nápoj studený. Do vychladenej zmesi pridáme rum, zamiešame a plníme cez jemné sitko do fliaš.


  ĎALŠIE STRÁNKY :: bylinky :: freezi :: best :: my-book ::

E-MAIL: jana.mrazovafreezi.net Jana Mrázová  made in  Slovakia

NAJ.sk